KINO LOMNICE NAD POPELKOU

REKONSTRUKCE KINA V LOMNICI NAD POPELKOU

Kino v Lomnici nad Popelkou vydrželo od 70. let 20. stol. téměř půl století bez stavebních úprav. Před rekonstrukcí byly ve zdech až 2 cm široké praskliny.  Demolice nebo rekonstrukce? Těžká otázka. Město se rozhodlo pro rekonstrukci. Pilotáž základů, nová podlaha, bourání části objektu, úpravy vnitřních dispozic, nové povrchy…

Budova dostala nový kabát, předsazenou dřevěnou fasádu a převýšený vstupní přístřešek z kortenových plechů. Za pár let změní svojí podobu, zešedne a zrezaví. Pod nenápadným pláštěm omšelosti bude ale nadále ukrývat blyštivý svět filmových zážitků a společenského ruchu. Foyer a vedlejší prostory jsme navrhli z poctivých materiálů ve světlých pastelových barvách v kombinaci s výraznou černobílou filmovou grafikou. Jaroslav Rudiš (rodák z Lomnice) je spoluautor filmové předlohy a původní komiksové trilogie ALOIS NEBEL. Proto jsme oslovili ke spolupráci na interiérech Jaroslava Rudiše a především Jaromíra Švejdíka (Jaromír 99), který je autorem grafické výzdoby interiéru foyer a kino-kavárny.

Samotný kinosál je připravený i na koncerty, přednášky, menší divadelní představení. Díky technologii, kterou je sál vybaven (laserový projektor s technologii 3D, zvukový systém DOLBY ATMOS) je kino v Lomnici nad Popelkou jedno z mála nejlépe vybavených jednosálových kin v České republice.

MÍSTO: Lomnice nad Popelkou
PROJEKT: 2011
REALIZACE: 2018
INVESTOR: Město Lomnice nad Popelkou
CHARAKTER: občanské a kulturní stavby
NÁKLADY: 30 000 000 Kč

autor fotografií: Matěj Bárta